Ми зібрали список нових МФО України, які є актуальними у 2022 році. У 2021 році ухвалено новий закон, що регулює сферу мікропозик. За вимогами закону, мікрофінансові компанії зобов'язані інформувати клієнтів про реальну процентну ставку за позиками. Також обмежується загальна сума штрафних санкцій у разі непогашення боргу — з клієнта можна стягнути не більше ніж подвійний розмір виданої мікропозики. Зміни у законодавстві призвели до змін над ринком миттєвого кредитування. Одні компанії перестали видавати позику, зате з'явилися нові МФО України, готові працювати за правилами, що змінилися.

Переваги нових онлайн кредитів

В Україні дуже велика конкуренція у ніші мікрофінансування і з цієї причини новим фінансовим організаціям потрібно складати конкуренцію “акулам” ринку. Нові Мікрофінансові організації у 2022 році йдуть на компроміс, роблячи вигідніші кредитні умови своїм клієнтам – знижують відсоткову ставку та спрощують скоринг видачі кредиту. Також, хотілося б відзначити, що багато компаній заплющують очі на кредитний рейтинг та присутність відкритих кредитних договорів в інших фінансових організаціях.

Найпоширеніша акція онлайн кредитів – це безпроцентний кредит для нового клієнта. Ще популярні розіграші затребуваної техніки, грошей та погашення відсотків за кредитом. На постійній основі можна отримати промокод у нас на порталі.

До чого потрібно бути готовим при оформленні позики у новій МФО

Мікрофінансові компанії хоч і лояльні до своїх клієнтів, але все ж таки варто розуміти, що сума і термін можуть бути нижчими в порівнянні з вже міцно усталеним компаніям в ТОПі ринку. Рівень технічної підтримки може бути на низькому рівні. Радимо перевіряти ліцензію та дозвіл діяльності компанії в Україні, з якою збираєтеся підписати фінансовий договір.

Як вибрати потрібну позику

Дуже зручно користуватися такими сайтами-агрегаторами, як Incredit – тут МФО представлені у систематизованому вигляді. Можна одразу ж побачити умови кредитування:

Інформація про мікрофінансові компанії на сайті подана у зручному для сприйняття графічному вигляді. Тому можна відразу вибрати відповідні для себе варіанти, щоб перейти до оформлення мікропозики.

Також у нас є онлайн-калькулятор для миттєвого розрахунку суми переплати виходячи з суми кредиту, а також терміну мікропозики. Новим позичальникам зазвичай пропонується сума до 20 тисяч гривень терміном до 30 днів. Якщо клієнт поверне взяті в борг гроші своєчасно та повністю, то для нього почнуть діяти вигідніші умови кредитування.

Новинки МФО часто пропонують своїм позичальникам грейс-період – це той термін, протягом якого не нараховуються відсотки за мікропозикою. Отримати позику без відмови, без перевірки та без відсотків – це дуже приваблива перспектива для більшості позичальників. Саме тому такі МФО і приваблюють клієнтів. Друга і кожна наступна мікропозика оформляється з відсотками за стандартною для МФО тарифною ставкою.

При виборі МФО необхідно орієнтуватися як на максимальну суму мікропозики, а й термін кредитування і відсоткову ставку. Від цих умов залежить загальна сума переплати за послугу.

Вибираючи нові кредити онлайн на картку, варто заздалегідь розрахувати суму переплати. Вона іноді може бути більшою, ніж взята в борг сума. Також варто дізнатися про можливість пролонгації мікропозики, адже можуть виникнути непередбачувані обставини, які завадять вчасно сплатити борг.

Чи можна отримати відмову від нових МФО?

Звичайно, що оформляючи нові мікропозики, варто враховувати ризик відмови. Він незначний і становить лише кілька відсотків. Більше 95% позичальників отримують потрібну суму. Відмови зазвичай пов’язані з помилками в оформленні анкети, занадто великою сумою мікропозики, що запитується, для першої позики, поганою кредитною історією.

У більшості мікрофінансових компаній компромісне ставлення до кредитної історії. Гроші надаються навіть тим клієнтам, які раніше мали проблеми із погашенням боргу. Якщо позичальник є у чорному списку УБКІ, то отримати експрес-кредит у більшості МФО у нього не вийде, заявка переводиться в режим ручного розгляду.

Кредити на картку передбачають розгляд заявки на отримання кредиту у ручному режимі. Кредитний менеджер оцінить потрібну суму, зіставить її з доходом позичальника, за необхідності уточнить необхідну інформацію по телефону.

Інструмент для покращення кредитного рейтингу

Приємно, що нову позику можна використати для покращення кредитної історії. Навіть у разі, якщо в позичальника зіпсована кредитна історія, можна поліпшити свій кредитний рейтинг.

Поліпшити кредитний рейтинг можна, якщо взяти навіть невеликий за сумою кредит без відсотків та без перевірки кредитної історії. Повне та своєчасне погашення цієї мікропозики обов’язково позитивно позначиться на кредитній історії позичальника. Тому можна взяти кілька кредитів, щоби покращити свою кредитну історію. Далі буде простіше оформити автокредит, іпотеку, кредитну картку з великим лімітом.

Якщо у вас зіпсована кредитна історія, то не варто зневірятися. Звичайно, буде проблематично оформити мікропозику без перевірки, але отримати гроші після розгляду анкети вручну можна.

Чому так важливо виконувати умови договору?

Нові позики, як і будь-які інші борги, потрібно своєчасно та повністю повертати. Дуже важливо завантажити та роздрукувати точний графік погашення боргів, щоб не отримати штрафів та нарахування пені.

Якщо прострочити погашення, то мікрофінансова фірма починає поетапну роботу з боржником. Нові мікрокредитні організації працюють із проблемною заборгованістю так:

  1. Перший етап — це попереджувальні дзвінки, метою яких є нагадування клієнту про те, що він своєчасно не сплатив свій борг. Перші такі дзвінки можна отримати вже за кілька днів після появи прострочення. Якщо за кілька днів після такого дзвінка розрахуватися із заборгованістю, то в ряді випадків можна уникнути нарахування штрафів та пені.
  2. Якщо позичальник не заплатить борг після попереджувального дзвінка, то на адресу його фактичного проживання надсилають листи-претензії. В них письмово зазначені вимоги щодо погашення боргу. Нарахована сума вже набагато більша за взяту спочатку. Нові компанії мікропозик вказують у листі, що оплата боргів протягом кількох днів не призведе до судових розглядів.
  3. Третім етапом стягнення заборгованості є передача боргу колекторським компаніям. Вони можуть діяти від імені мікрофінансової компанії, так і самостійно, якщо їм перепродали заборгованість клієнта. Якщо виконати вимоги колекторів та погасити борг, то вдасться уникнути судових розглядів.
  4. Передача справи про борг до суду — якщо всі вищезазначені дії не призвели до погашення боргу, то справа передається до суду. Суд розглядає кредитний договір, заслуховує доводи сторін, після чого ухвалює рішення. Зазвичай оформляється примусове стягнення боргу з клієнта, але сума, що вимагається колекторами або мікрофінансовою компанією, може бути зменшена.

Не варто доводити заборгованість до колекторських компаній чи до суду. Краще своєчасно розрахуватися із боргом або укласти договір пролонгації, якщо можливості погасити заборгованість поки що немає. Більшість мікрофінансових компаній охоче погоджуються на пролонгацію або навіть реструктуризацію боргу — для них такий клієнт набагато кращий, ніж неплатник.

Інші послуги Incredit

Юридичні дані МФО